Wystawy

Jeśli masz ciekawe fotografie, które chciałbyś pokazać szerokiej publiczności, zgłoś się do nas – zorganizujemy wystawę! Informacje pod nr tel. 76 746 22 55 lub mail: plastyk@ckmuza.pl

POLECAMY:

Przebudzenie Bogini – wystawa prac uczestniczek malarstwa intuicyjnego podczas Wiosny Kobiet

„Przebudzenie Bogini” to nie tylko wspólne malowanie, ale również czas zatrzymania, relaksacji, zabawy, wyciszenia i refleksji. Uczestniczki spotkania, po medytacji, lekkimi gestami pędzla, podążały po płótnie za impulsami rozbudzonej intuicji. Na obrazkach zagościły kolorowe wymarzone „bezpieczne” przystanie oraz kobiece postaci – archetypowe przewodniczki. Po zakończeniu wystawy w CK MUZA prace powrócą do swoich twórczyń, by przypominać im o wspólnym czasie i równowadze w wewnętrznej Bogini. Bardzo dziękuję wszystkim kobietom za zaufanie i otwartość” – Dominika Szewczyk.

Wystawę można obejrzeć do 9 maja w Galerii na piętrze – wstęp wolny.

Kraulem przez życie – debiutancka wystawa Anny Dąbrowy

Czasami warto wyłączyć się na chwilę i przenieść w świat fantazji. Zająć umysł czymś innym. Niech odpocznie od codzienności.

„Wszystko zaczęło się w Berlinie… Od kropki, którą zaprzyjaźniony artysta postawił na kartce papieru.
– Reszta należy do Ciebie – powiedział z uśmiechem i poszedł do pracy.
Wpatrywałam się w tę kropkę nie wierząc, że i ja potrafię.
Po chwili jednak odezwała się dusza.”

Anna Dąbrowa – po kilku latach spędzonych za granicą, m. in. w Niemczech i Hiszpanii, postanowiła wrócić do Polski i przelać na papier za pomocą kreski zdobyte w tym czasie doświadczenia i przeżyte emocje. Z zawodu nauczyciel j. niemieckiego.

Grafiki można nabyć kontaktując się bezpośrednio z autorką przez instagram: ulotna.wazka_pracownia

Wystawę można obejrzeć do 6 maja (kurtyna przy małej sali kinowej – wstęp wolny).

Plakat

Wystawa malarstwa podopiecznych DPS Ostoja – Kwiaty Wiosenne

Podopieczni Domu Pomocy Społecznej „Ostoja” w Lubinie przez ok. półtora miesiąca przygotowywali prace plastyczne, których tematem były „KWIATY WIOSENNE”. Mieszkańcy DPS-U to w większości osoby niepełnosprawne ruchowo, natomiast ich zaangażowanie oraz chęć do działania była na najwyższym poziomie. Głównym celem wykonania prac było dostarczenie różnorodnych pomysłów mieszkańcom, by umożliwić im świadomą i kreatywną pracę. Każda osoba wykonująca swoje dzieło włożyła w nie ogrom miłości. Mieszkańcy DPS-u zdobyli nowe umiejętności, nauczyli się łączyć kolory i zapoznali się z różnymi technikami. Czas poświęcony na przygotowania pokazał, iż mamy w Lubinie nowych, wyjątkowych artystów i bardzo im kibicujemy.

Wystawę można obejrzeć do 26 kwietnia. Hol przy małej sali kinowej na piętrze – wstęp wolny.

Plakat